7 липня 2023 року

22:38:08 07.07.2023 Назад

УЧАСТЬ В РОБОТІ ЛІТНЬОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ШКОЛИ “УКРАЇНА І ЄС: КАНДИДАТСЬКИЙ СТАТУС І ПЕРСПЕКТИВИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ”

20 червня 2023 р. завідувач відділом проблем економіки земельних та лісових ресурсів Державної установи “Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України” доктор економічних наук Сундук А.М. прийняв участь в роботі Літньої економічної школи “Україна і ЄС: кандидатський статус і перспективи євроінтеграції”.

В рамках роботи Літньої школи обговорювалися актуальні питання розвитку економіки в умовах євроінтеграційних процесів, промислового сектору, питання безпеки, функціонування міст. У процесі виступу з доповіддю “Проекти екологізації міст України: європейський контекст” було визначено можливості розвитку і впровадження екологічних проектів для міст.

Зазначено, що в Україні теж поступово впроваджуються проекти екологізації міст – базового й інноваційного рівнів. Звичайно, більш звичними є базові заходи, але, разом з тим, є приклади впровадження інноваційних проектів. Акцентовано увагу щодо можливостей розвитку процесів екологічного урбанізму в містах України. Важлива роль в цих проектах належить природним ресурсам. Як показує опитування, рівень важливості становить 8,6 балів – це високий показник, який говорить, що природний ресурс виступає важливим чинником розвитку для сучасного міста. Крім того, цікавою є можливість прояву сировинних і ринкових властивостей природних ресурсів у містах. В умовах постіндустріальної економіки ці проблеми пов’язуються з наявністю такого середовища, щоб ці властивості проявилися. І саме міста, як правило, є місцем формування такого середовища. Це твердження стосується і великих міст України. Як показує дослідження, розширення властивостей природних ресурсів є актуальним процесом для міст України.

Це підтверджують і приклади реалізованих проектів в сфері екології для міст України (які впроваджуються і в кризових умовах).