1 листопада 2023 року

00:07:44 02.11.2023 Назад

РОБОТА З МОЛОДДЮ: НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНА ЕКСКУРСІЯДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І МОВИ

День української писемності і мови – це особливе свято, яке об’єднує усіх громадян нашої держави в прагненні до збереження національної ідентичності через українську мову, літературу та духовну спадщину поколінь. У цей день важливо згадати і вшанувати пам’ять українських літераторів і журналістів, діячів культури, істориків, мовознавців, вчителів – усіх, хто зберіг, збагатив і пропагував мову  народу України. 

До цього дня  була приурочена навчально-практична екскурсія студентів Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського до Національного Музею архітектури і побуту України.

Відповідно до угоди про співробітництво між відділом методології сталого розвитку ІДПЯЖ НАН України та кафедрою індустрії гостинності та сталого розвитку ННІУЕП ТНУ імені В.І. Вернадського, у заході в якості супроводжуючого екскурсійної групи взяв участь провідний науковий співробітник відділу методології сталого розвитку ІДПЯЖ НАН України к.е.н., с.н.с., доцент Д.В. Клиновий.

Захід було організовано для студентів спеціальностей «Науки про землю», «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа». Здобувачі вищої освіти  – майбутні бакалаври і магістри отримали нагоду ознайомитися із історією створення Музею та  роллю  у створенні цього унікального закладу славнозвісного українського вченого-історика академіка Петра Тимофійовича Тронька, який ініціював створення музею та особисто вибрав його місце розташування у с. Пирогів.  Студенти ознайомилися також із національними особливостями української архітектури та побуту в різних регіонах країни, із традиціями,  специфікою організації будівництва та з конструкцією традиційної української хати, плануванням житла та подвір'я  в давнину, унікальними зразками  народних одягу, вишивки,  меблів, дерев'яного і глиняного посуду,  музичних інструментів тощо.

2023-11-02-000621541 2023-11-02-000650074 2023-11-02-000730041

 Особливу увагу привернули цього святкового дня  до себе такі  тематично пов’язані із українською мовою, літературою та мистецтвом експонати, як хата родичів видатного українського поета і художника Т.Г.Шевченка, українська сільська школа із класом та кімнатою вчителя та унікальна дерев'яна церква, де, зокрема, захоплення присутніх  викликали традиційні старовинні українські ікони. На особливу подяку заслуговує фахова робота екскурсовода – представника адміністрації закладу, яка ознайомила екскурсантів також із цікавими народними звичаями, пов'язаними із побутом та духовним життям народу України.

 

Відділ методології сталого розвитку