5 грудня 2023 року

22:32:48 05.12.2023 Назад

ПРОЕКТ «ГЛОБАЛЬНА ПРОГРАМА ЕКО-ІНДУСТРІАЛЬНИХ ПАРКІВ В УКРАЇНІ: РЕАЛІЗАЦІЯ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ».

ДОСТУП ДО ФІНАНСУВАННЯ ДЛЯ ЕКО-ІНДУСТРІАЛЬНИХ ПАРКІВ

У межах проекту «Глобальна програма еко-індустріальних парків в Україні: реалізація на місцевому рівні», яку впроваджує Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) за підтримки Уряду Швейцарії та у партнерстві з Міністерством економіки України 20 листопада 2023 р. пройшов онлайн-тренінг «Доступ до фінансування». Від Національної академії наук України у заході взяв участь академік НААН України, доктор економічних наук, професор, член консультативної ради з питань розвитку екоіндустріальних парків України  Хвесик М.А.

Перед учасниками тренінгу виступили координатор проекту ЮНІДО Алессандро Фламміні, професорка Інституту соціального розвитку, Західно-Капського університету (Південно-Африканська Республіка) Амієна Баятт, національна експертка з політики ЕІП, ЮНІДО Вікторія Школьна, начальник відділу індустріальних парків Міністерства економіки України Антон Андрієнко, начальник відділу Міністерства екології та природних ресурсів України Віктор Буковинський, національний координатор проектів ЮНІДО Антон Клещов. Експерти міжнародного рівня представили алгоритм дій щодо отримання доступу до міжнародної підтримки за допомогою механізмів ЮНІДО; презентували інструмент – Access to Finance Tool, A2F для України; ознайомили із можливостями щодо впровадження еко-індустріальних парків (ЕІП) в Україні.

Доступ до фінансування часто є ключовим питанням для реалізації ініціатив в ЕІП, як  на рівні керуючих компаній, так і на рівні учасників парків. Частиною цієї проблеми є відсутність інформації про те, які існують доступні варіанти підтримки проектів. З  цією метою  розроблено  цифровий  інструмент  (Access to Finance Tool, A2F), що допомагає знайти та отримати  фінансування  для  реалізації ініціатив  ЕІП  у  своїх індустріальних парках.

Більше інформації щодо ініціатив проекту «Глобальна програма еко-індустріальних парків в Україні: реалізація на місцевому рівні» можна знайти за посиланням – https://geipp-ukraine.org/en/

Стратегія розвитку індустріальних парків на 2023-2030 роки доступна за посиланням – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/176-2023-%D1%80#Text